Akcja ,,Znicz 2011 - Bezpieczny przejazd" - Zatrzymaj się i żyj - KPP Krotoszyn

Zatrzymaj się i żyj

Akcja ,,Znicz 2011 - Bezpieczny przejazd"

Akcja ,,Znicz 2011 - Bezpieczny przejazd”

Zbliżający się Dzień Wszystkich Świętych i związane z nią wyjazdy na groby naszych bliskich, wzmożony ruch na drodze i nasilenie się powstawania wypadków, także w obrębie przejazdów kolejowo – drogowych, to powód zorganizowania w dniu 21 października 2011 r. przez Komendę Powiatową Policji w Krotoszynie i PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Ostrowie Wielkopolskim oraz akcji ulotkowo – informacyjnej ,,Znicz 2011 - Bezpieczny przejazd -”. Zorganizowano ją na przejeździe kolejowym w Krotoszynie, na ul. Koźmińskiej.

„Memento Mori” - żartobliwie wypowiedziane słowa przez jednego z kontrolowanych  kierowców, nabrały w tym dniu szczególnego znaczenia, stworzyły atmosferę zadumy, refleksji nad życiem, własnym postępowaniem, przypomniały kierowcom o przestrzeganiu zasad bezpiecznego zachowania się i poruszania na  przejazdach kolejowo-drogowych, odpowiedzialności za życie własne oraz innych użytkowników drogi. Połączenie idei akcji ,,Znicz 2011”  i kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd -,,Zatrzymaj się i żyj” sprawiło, że kierowcy  potrafili zamienić drogową rutynę i brawurę, na rozwagę i przestrzeganie zasad ruchu drogowego.

W trakcie akcji kierowcom rozdawano ulotki informacyjne związane z ww. kampanią. Ponadto funkcjonariusze ruchu drogowego i prewencji przekazywali informacje związane ze zmianą opon z letnich na zimowe. Mottem działań było zdanie „To były udane święta, nikt od nas nie zginął”. Podczas kampanii „Bezpieczny przejazd”, policjanci skontrolowali  kierujących pojazdami nowym urządzeniem do szybkiego badania stanu trzeźwości. Jak się okazało wszyscy badani byli trzeźwi.

{galeria}Ruch drogowy/Bezp.przej.znicz2011.21.10.2011{/galeria}