Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpiecznie chce się żyć” – „Odblaski ratują życie”

Data publikacji 07.02.2017

W krotoszyńskim kinie „Przedwiośnie” odbyło się seminarium informacyjne pt. "Bezpiecznie - chce się żyć". Pomysłodawcą programu jest Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Warszawie. W tej inicjatywie uczestniczyli krotoszyńscy policjanci. Celem przedsięwzięcia jest propagowanie zagadnień bezpieczeństwa w ruchu drogowym w tym korzystanie z elementów odblaskowych.

7 lutego 2016 r. salę krotoszyńskiego kina po same brzegi zapełnili uczestnicy seminarium informacyjnego  "Bezpiecznie - chce się żyć". Składało się ono z dwóch części, edukacyjnej i artystycznej. Pierwszym punktem programu była projekcja filmu pt. "To był wypadek".

Prowadzący seminarium asp. sztab. Maciej Bednik z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Poznaniu, przedstawił dane obrazujące stan bezpieczeństwa ruchu drogowego województwa wielkopolskiego na tle całego kraju. Przybyli mieli również okazję wysłuchać profilaktyka społecznego Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie st. sierż. Bartosza Karwika. Przedstawił on informację o bezpieczeństwie na drogach powiatu krotoszyńskiego, ze szczególnym uwzględnieniem pieszych i nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Przypomniał obowiązujące przepisy dotyczące korzystania z elementów odblaskowych. Uświadomił słuchaczom o ile bezpieczniej dzięki nim, może się czuć pieszy poruszający się wieczorem po drogach poza obszarem zabudowanym. Obrazuje to film pt. „Odblaski ratują życie”, zrealizowany przez krotoszyńskich policjantów.

W części artystycznej swój repertuar zaprezentował zespól De Mono. Oklaskom nie było końca.

Policjanci z Krotoszyna codziennie prowadzą działania na drogach, które mają za zadanie zapobiegać zdarzeniom drogowym i dyscyplinować uczestników ruchu drogowego. Cyklicznie odbywają się różne akcje promocyjne i działania profilaktyczne mające na celu  zwiększenie bezpieczeństwa i świadomości niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 

Film Film - "Odblaski ratują życie"

Pobierz plik Film - "Odblaski ratują życie" (format mp4 - rozmiar 23.14 MB)

Powrót na górę strony