KPP Krotoszyn

Ważne informacje - 5 artykułów

Ważne linki

Najczęściej czytane

 1. POLICYJNY NAKAZ OPUSZCZENIA MIESZKANIA I ZAKAZ ZBLIŻANIA

  Dzielnicowi z krotoszyńskiej komendy skorzystali z uprawnień, jakie daje im ustawa antyprzemocowa. Policjanci wydali nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia przez najbliższe 14 dni wobec 32-latka, który stosował przemoc wobec żony.

 2. Oszustwo na amerykańskiego żołnierza - NIE DAJ SIĘ NABRAĆ

  Oszust przedstawiający się za amerykańskiego żołnierza wykorzystał dobroć i łatwowierność 63-latki z Krotoszyna. Złapana w sieć jego kłamstw kobieta przekazała mu prawie pół miliona złotych. Apelujemy o rozsądek w kontaktach z nieznajomymi.

 3. Czym jest urządzenie do badania przepuszczalności światła szyb ?

 4. PRZEKROCZYŁ PRĘDKOŚĆ

  Policjanci z krotoszyńskiej drogówki w miejscowości Wolenice zatrzymali do kontroli drogowej 23-letniego kierowcę BMW, który poza terenem zabudowanym jechał 160 km/h.

 5. 1500 ZŁOTYCH MANDATU ZA NIEUSTĄPIENIE PIERWSZEŃSTWA PIESZEMU

  Obowiązujące stawki mandatów karnych za wykroczenia drogowe są wysokie. Przekonał się o tym kierujący, który nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu, został on ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych.

 6. KONFERENCJA „MŁODY KIEROWCA"

  W dniu 20.11.2023 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Koźminie Wlkp. oraz w kinie „Przedwiośnie" w Krotoszynie odbyły się konferencje „Młody Kierowca" adresowane do uczniów Szkół Ponadpodstawowych powiatu krotoszyńskiego. Organizatorem konferencji było Starostwo Powiatowe w Krotoszynie przy udziale Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

 7. Lekcja o bezpieczeństwie w ruchu drogowym z dziećmi z Wesołej Gromadki

  Policjanci spotkali się z przedszkolakami z Wesołej Gromadki w Krotoszynie. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjanci rozmawiali z dziećmi o właściwym poruszaniu się po drodze, a w szczególności omówili zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły w okresie jesienno –zimowym oraz pokazali niektóre znaki drogowe.

 8. POLICJANCI ODWIEDZAJĄ MIEJSCA, W KTÓRYCH PRZEBYWAJĄ OSOBY BEZDOMNE

  Krotoszyńscy policjanci odwiedzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne, potrzebujące pomocy oraz schronienia. Sprawdzają m.in. pustostany i monitorują sytuację tych osób, oferując pomoc każdemu, kto jej potrzebuje. Zwracamy się z apelem o to, aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka, zwłaszcza w przypadku spadków temperatur. Nasze wspólne zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie.

 9. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 10. POLICJANT KIERUJE RUCHEM

  Za kilka dni 1 listopada - Dzień Wszystkich Świętych. Tradycyjnie w rejonach przycmentarnych zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu, a na wielu skrzyżowaniach policjanci podejmą ręczne kierowanie ruchem. W związku z tym należy zwracać szczególną uwagę na znaki drogowe oraz stosować się do wszystkich poleceń policjantów. Przypominamy, że polecenia i sygnały dawane przez osoby kierujące ruchem mają pierwszeństwo przed sygnałami świetlnymi i znakami drogowymi.

Powrót na górę strony