Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Święto Policji w Krotoszynie

Data publikacji 24.07.2017

W dniu 21 lipca w ramach obchodu Święta Policji o godzinie 12:00 w Sali Reprezentacyjnej w Krotoszynie podczas uroczystej akademii zostały wręczone nominacje i odznaczenia wyróżnionym policjantom. Funkcjonariusze, którzy awansowali na wyższe stopnie policyjne, odebrali również akty nominacyjne. Komendant Powiatowy Policji insp. Mariusz Jaśniak przywitał zaproszonych gości. Minutą ciszy uczczono pamięć po zmarłym Ojcu Tycjanie Zgraja - opiekunie duchownym krotoszyńskich mundurowych.

 WYKAZ POLICJANTÓW MIANOWANYCH, AWANSOWANYCH I ODZNACZONYCH

Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie

Akt mianowania 19 lipca br. w Poznaniu na stopień inspektora otrzymał Komendant Powiatowy Policji w Krotoszynie mł. insp. Mariusz Jaśniak

Akt mianowania na stopień młodszego inspektora otrzymał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Krotoszynie podinsp. Włodzimierz Szał

Awansem przedterminowym  wyróżniono:

 ASPIRANT POLICJI

mł. asp. Daniel Wieczorek

Awansowani na kolejne stopnie policyjne zostali:

 

STARSZY POSTERUNKOWY POLICJI

   post. Szymon Halasz

STARSZY SIERŻANT POLICJI

sierż. Piotr FIOŁKA

sierż. Łukasz JUNIK

sierż. Monika KLIMEK

sierż. Marlena KUCZYŃSKA

sierż. Paweł MINTA

sierż. Kamil MATUSZAK

sierż. Kamila PANEK

sierż. Karol PANEK

sierż. Adam SADOWSKI

sierż. Paweł SZCZYPIOR

 

SIERŻANT SZTABOWY POLICJI

st. sierż. Damian Brodziak

st. sierż. Jan KOLANOWSKI

st. sierż. Maciej MOSKALIK

st. sierż. Daniel RYBKA

st. sierż. Janusz SZULC

 

MŁODSZY ASPIRANT POLICJI

sierż. szt. Patryk CEPA

sierż. szt. Marek JAWOROWICZ

sierż. szt. Robert WERNER 

ASPIRANT POLICJI 

mł. asp. Szymon CHUDY

mł. asp. Michał CISZAK

mł. asp. Grzegorz CZERWONKA

mł. asp. Maciej GAJOWCZYK

mł. asp. Jarosław KOZUPA

mł. asp. Maciej PAWLIK

mł. asp. Robert PRYMOWICZ

mł. asp. Hubert SIADEK

mł. asp. Grzegorz STENCEL

mł. asp. Piotr SUCHODOLSKI

mł. asp. Piotr SZCZEPANIAK

mł. asp. Damian SZCZĘSNY

mł. asp. Marcin ŻELAZNY

 

STARSZY ASPIRANT POLICJI

asp. Piotr GĄSIOREK

ASPIRANT SZTABOWY POLICJI

st. asp. Grzegorz BEREK

st. asp. Mariusz BOROWCZYK

st. asp. Piotr GÓRNY

 

W minioną niedzielę 23 lipca podczas Centralnych Obchodów Święta Policji w Legionowie Brązowym Krzyżem Zasługi odznaczony został asp. sztab. Mariusz Kot.

Ponadto Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji „Brązowy Medal za Zasługi dla Policji” nadano Komendantowi Straży Miejskiej Waldemarowi WUJCZYKOWI, a brązową odznakę „Zasłużony policjant” przydzielono asp. sztab. Zenonowi KEMPIAKOWI.

„Srebrnym medalem za długoletnią służbę” wyróżniono asp. sztab. Leszka Jankowskiego

 

Plebiscyt „Najlepszy dzielnicowy powiatu krotoszyńskiego 2016”

Na uroczystości Święta Policji rozstrzygnięto po raz kolejny plebiscyt „Najlepszy dzielnicowy powiatu krotoszyńskiego 2016”

Aby podkreślić wyjątkowość służby pełnionej przez dzielnicowych oraz umożliwić mieszkańcom powiatu krotoszyńskiego ocenę poszczególnych dzielnicowych Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Starostwa Powiatowego w Krotoszynie i Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie zorganizowali plebiscyt „Najlepszy dzielnicowy powiatu krotoszyńskiego”. W tym przedsięwzięciu chodziło przede wszystkim o wyłonienie dzielnicowego, który swoją ofiarną pracą oraz przyjaznym podejściem do mieszkańców przyczynia się do budowania pozytywnego wizerunku Policji oraz przyczynia się do budowania zaufania do tej służby.

DZIELNICOWY jest nazywany „policjantem pierwszego kontaktu”. Praca dzielnicowego ma szczególny charakter. Dzielnicowy ,w ramach swych obowiązków dba nie tylko o bezpieczeństwo mieszkańców, ale utrzymując z nimi stały kontakt, niejednokrotnie pomaga w rozwiązywaniu codziennych problemów. Zwiększenie poczucia bezpieczeństwa społecznego, ograniczenie przestępczości i zjawisk patologii społecznej, budowa wzajemnego zaufania i więzi społecznych w ramach danej społeczności - to oczekiwania związane z jego pracą.

W plebiscycie wyłoniono trzech najlepszych dzielnicowych, którzy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Najlepszy dzielnicowy otrzymał statuetkę plebiscytu „Najlepszy dzielnicowy powiatu krotoszyńskiego”

Najlepsi z najlepszych to:

Ø I miejsce – sierż. sztab. Jan Kolanowski

Ø II miejsce - sierż. sztab. Daniel Rybka

Ø III miejsce – asp. Grzegorz Czerwonka

Nagrody dla najlepszych ufundowało Komisja Bezpieczeństwa i Porządku przy Starostwie Powiatowym w Krotoszynie. Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie !

Powrót na górę strony