Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

XXII OGÓLNOPOLSKI MŁODZIEŻOWY TURNIEJ MOTORYZACYJNY

Data publikacji 24.04.2018

W dniu 23 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach odbył się dwudziesty drugi młodzieżowy turniej motoryzacyjny. Cieszy się on ogromnym zainteresowaniem młodzieży oraz opiekunów. Uczniowie przygotowując się do motoryzacyjnych zmagań podnoszą swoją wiedzę z zakresu ruchu drogowego, co przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa w naszym powiecie. Turniej ten na stałe wpisał się w działania profilaktyczne Policji.

Tegorocznym gospodarzem etapu powiatowego był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach. Turniejswoją obecnością zaszczycił Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Krotoszynie mł. insp. Włodzimierz Szał, którzy wręczali nagrody za zajecie czołowych lokat. Do zmagań zakwalifikowało się w tym roku 7 trzyosobowych drużyn. Na początku zawodnicy rozwiązywali test wiedzy obejmujący ogólną wiedzę o ruchu drogowym, zasady poruszania się na skrzyżowaniach, a także historię polskiej motoryzacji.

Następnie zawodnicy mogli popisać się swoją wiedzą na temat udzielania pierwszej pomocy. Kolejnym zadaniem było odnalezienie pięciu usterek w pojeździe i przygotowanie samochodu do jazdy. Następną konkurencją był slalom z Talerzem Stewarta. Polega na pokonaniu toru jazdy z zamocowanym na masce specjalnym talerzem, na którym położona jest piłka. W trakcie pokonywania toru przeszkód, piłka nie może z niego spaść. Jazda okazała się bardzo emocjonująca. Mógł do niej przystąpić ten zawodnik z drużyny, który posiadał prawo jazdy kategorii B. Przyrząd został zakupiony dzięki współpracy ze Starostwem Powiatowym w Krotoszynie, gdyż taka właśnie konkurencja jest jedną z etapu turnieju wojewódzkiego.

Na efekt końcowy w postaci przyznawanych punktów pracowała cała drużyna. W związku z tym emocje towarzyszyły wszystkim do ostatnich minut turnieju. Rywalizacja była zacięta. Tylko różnice kilku punktów dzieliły poszczególne drużyny. W efekcie końcowym zwyciężył Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie. Drugą lokatę zajął Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych ze Zdun. Na trzeciej pozycji uplasował się zespół z I Liceum Ogólnokształcącego w Krotoszynie. Drużyny otrzymały puchary i okolicznościowe upominki. Natomiast w maju, w Kaliszu, drużyna ZSP nr 1 przystąpi do etapu wojewódzkiego. Trzymamy mocno kciuki, a gospodarzom na ręce pani dyrektor Karoliny Rejek składamy podziękowania za organizację turnieju oraz poczęstunku na zakończenie zmagań.

Powrót na górę strony