Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

ARESZT ZA NARKOTYKI

Data publikacji 25.02.2020

Policjanci z krotoszyńskiej komendy zatrzymali mieszkańców Szczecina podejrzanych o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Podczas kontroli kobieta i mężczyzna mieli przy sobie ponad kilogram amfetaminy. Trwają dalsze czynności w tej rozwojowej sprawie. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie, zajmujący się przestępczością narkotykową, zatrzymali 19 lutego br. dwie osoby. Podczas kontroli pojazdu marki Hyundai w Zdunach, funkcjonariusze znaleźli środki odurzające. Był to pakunek z zawartością 1 kg  amfetaminy. Kierująca kobieta i jadący z nią mężczyzna to mieszkańcy Szczecina w wieku 23 i 41 lat. Zostali oni umieszczeni w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. Osoby te zostały przesłuchane.

Policjanci dokonali przeszukania mieszkań i miejsc gdzie zatrzymani mogliby przechowywać środki odurzające. W sprawdzonych mieszkaniach i biurze znaleziono ponad 860 gramów białego proszku, który został przesłany do badań laboratoryjnych oraz ponad 300 gramów suszu marihuany.

Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Krotoszynie przedstawił mężczyźnie zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Grozi mu za to nawet 10 lat więzienia. Wobec zatrzymanego Sąd Rejonowy w Krotoszynie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Policjanci cały czas analizują posiadane informacje, szukają kolejnych dowodów i nie wykluczają kolejnych zatrzymań oraz uzupełnienia zarzutów wobec osoby dotychczas zatrzymanej.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.84 MB)

Powrót na górę strony