Aktualności

DEBATA Z SENIORAMI

Data publikacji 08.07.2022

W dniu 6 lipca br. w Kobiernie odbyła się debata społeczna z udziałem seniorów. Organizatorem spotkania był Komendant Powiatowy Policji w Krotoszynie.

W pierwszą środę lipca br. Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie zorganizowała debatę społeczną w Kobiernie. W debacie uczestniczył I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Krotoszynie - mł. insp. Włodzimierz Szał, oficer prasowy - asp. sztab. Piotr Szczepaniak, Kierownik Rewiru Dzielnicowych KPP Krotoszyn – asp. sztab. Iwona Karżewicz oraz mł. asp. Robert Kunicki.

Głównym tematem debaty przeprowadzonej przez mundurowych było bezpieczeństwo seniorów. Poruszono także tematykę oszustw dokonywanych na osobach starszych. Przekazano metody i sposoby działania przestępców. Seniorzy dowiedzieli się, czym jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacja „Moja Komenda”.

Seniorzy bardzo aktywnie włączali się do rozmowy, wykazywali spore zainteresowanie i dzielili się własnymi doświadczeniami. Nie brakowało również pytań, na które funkcjonariusze starali się szczegółowo i wyczerpująco odpowiadać.

Każdy z uczestników podczas spotkania otrzymał odblaski, ulotki o seniorach oraz kamizelki odblaskowe, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.

Po zakończonej debacie seniorzy wypełniali ankiety, z których wynikało, że znaczna większość uważa, iż tego typu spotkania są bardzo potrzebne, a ich organizacja stawia Policję w dobrym świetle.

Powrót na górę strony