Aktualności

AKCJA GRUPY SPEED NA TERENIE POWIATU KROTOSZYŃSKIEGO

Data publikacji 15.02.2023

14 lutego 2023 roku kierowcom poruszający się drogami powiatu krotoszyńskiego szybciej zabiło serce, ponieważ mieli okazję spotkać patrole ruchu drogowego działające w ramach grupy „Speed”. Działania te są cyklicznie prowadzone w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ruchu oraz eliminowanie z dróg kierowców, którzy lekceważąco podchodzą do obowiązujących przepisów.

Grupa „SPEED” została powołana, żeby dbać o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Policjanci dysponującymi nowoczesnymi radiowozami, studzą zapędy niektórych  kierowców, którzy nie stosują się obowiązujących przepisów. W działaniach przeprowadzonych we wtorek, udział wzięło 14 policjantów ruchu drogowego z kilku komend. Policjanci pełnili służbę w różnych zakątkach powiatu. Można ich było spotkać na głównych ciągach komunikacyjnych, a także na bocznych drogach.  

 

Nowoczesne auta z mocnymi silnikami skłaniają niektórych kierowców do łamania przepisów. Takie osoby powodują zagrożenie nie tylko dla siebie, ale stwarzają niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia innych uczestników dróg. Okazuje się, że do osób lubiących brawurę za kierownicą nie docierają profilaktyczne przekazy policjantów, ani informacje o kolejnych tragediach, do jakich dochodzi na drodze.
 

Tym razem na terenie miasta i powiatu krotoszyńskiego pojawili się dodatkowo policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie, Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie, Komendy Powiatowej Policji w Kępnie, Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

 

Na teren miasta i powiatu wyjechało dodatkowo 7 oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów w tym 4 te szczególne – wyposażone w wideorejestratory. Funkcjonariusze kontrolowali nie tylko prędkość z jaką poruszają się kierowcy, ale również to, czy nie wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu lub nie popełnili innych wykroczeń w ruchu drogowym.

W trakcie działań policjanci skontrolowali 77 pojazdów. Łącznie ujawnili 76 wykroczeń dotyczące naruszeń przepisów ruchu drogowego, w tym większość związanych z przekraczaniem dopuszczalnej prędkości oraz przeprowadzili 50 badań stanu trzeźwości.  

Za rażące zlekceważenie przepisów ruchu drogowego, związywane z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, policjanci zatrzymali prawo jazdy 1 kierowcy, który będzie je mógł odzyskać dopiero za 3 miesiące

Powrót na górę strony