Aktualności

DZIELNICOWI Z PRACOWNIKAMI MGOPS-U ODWIEDZAJĄ MIEJSCA, W KTÓRYCH PRZEBYWAJĄ BEZDOMNI

Data publikacji 10.03.2023

Zima ciągle nas zaskakuje, dlatego dzielnicowi wspólnie z pracownikami MGOPS-u wyruszyli po raz kolejny w odwiedziny miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne, potrzebujące pomocy oraz schronienia. Sprawdzali m.in. pustostany, ogródki działkowe i monitorowali sytuację tych osób, oferując pomoc każdemu, kto jej potrzebował. Zwracamy się z apelem o to, aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka, zwłaszcza w przypadku spadków temperatur. Nasze wspólne zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie.

Niesienie pomocy osobom bezdomnym, starszym oraz mieszkającym samotnie i niezaradnym życiowo stanowi jedne z głównych działań policji, a także wielu instytucji. Krotoszyńscy policjanci, wspólnie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej już od wielu tygodni kontrolują miejsca, gdzie takie osoby mogą przebywać. To zadanie jest realizowane w głównej mierze przez policjantów tzw. pierwszego kontaktu, czyli dzielnicowych, którzy bardzo dobrze znają swoje rejony służbowe. W przypadku ujawnienia osób bezdomnych w sytuacjach zagrażających ich życiu i zdrowiu mundurowi ułatwiają im dotarcie do noclegowni, schronisk lub do miejsc, w których mogą otrzymać niezbędną pomoc.

Apelujemy do mieszkańców o przekazywanie informacji dotyczących osób bezdomnych, zagrożonych bezdomnością oraz ludzi starszych, samotnych, ubogich oraz o to, by nie ignorować przypadków napotkania osób znajdujących się w sytuacji zagrażających ich życiu. Nie bójmy się reagować. Funkcjonariusze przypominają, że miejsca przebywania osób bezdomnych, można przekazać poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że jeden telefon może uratować komuś życie.

Powrót na górę strony