Aktualności

JECHAŁ BEZ UPRAWNIEŃ I POD WPŁYWEM ALKOHOLU

Data publikacji 14.03.2023

Jazda bez wymaganych uprawnień oraz pod wpływem alkoholu, to nie jedyne przewinienia 40-letniego mieszkańca Żar. Mężczyzna, pomimo braku uprawnień do prowadzenia pojazdów, kierował Oplem, a w organizmie miał prawie 1,5 promila. Ponadto doprowadził do dwóch zdarzeń drogowych.

Policjanci z Posterunku Policji w Zdunach zgodnie ze zgłoszeniem udali się do miejscowości Konarzew, gdzie w środku pola ujawnili pojazd marki Opel. W pojeździe znajdował się mężczyzna. W związku z tym, że funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny alkohol, poddali go badaniu na trzeźwość. Wynik badania, to prawie 1,5 promila.
W trakcie sprawdzenia w policyjnych bazach danych kontrolujący ustalili, że 40-latek nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna przyznał się policjantom do spożywania alkoholu oraz do tego, że kierował tym pojazdem. Wspomniał też, że brał udział w zdarzeniu z innym pojazdem w okolicach dworca w Krotoszynie. Dodał, że przestraszył się konsekwencji, dlatego oddalił się z miejsca zdarzenia i odjechał w kierunku Konarzewa, gdzie stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w środek pola.

Mieszkaniec Żar odpowie wkrótce za popełnione przestępstwo: jazdę w stanie nietrzeźwości oraz za wykroczenia. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 

 


 

Powrót na górę strony