Aktualności

SKRADZIONE BMW ODZYSKANE PRZEZ KROTOSZYŃSKICH KRYMINALNYCH.

Data publikacji 31.05.2023

W piątek 27 maja 2023 roku krotoszyńscy kryminalni zlikwidowali „dziuplę samochodową”, która znajdowała się na terenie powiatu ostrowskiego. Na terenie jednej z posesji policjanci ujawnili skradziony na naszym terenie pojazd marki BMW oraz inny pojazd w wyciętym numerem VIN. Do sprawy zatrzymano 4 osoby dwie z nich usłyszały zarzuty. Kobiecie i mężczyźnie grozi kara do 10 lat więzienia.

Do kradzieży pojazdu marki BMW doszło w nocy z 26 maja br. w miejscowości Kobylin. W miniony piątek od wczesnych godzin rannych krotoszyńscy kryminalni obserwowali jedną z posesji w powiecie ostrowskim, ponieważ jak podejrzewali na niej mógł być ukryty pojazd. Jak się okazało, policyjne doświadczenie ich nie zwiodło.

Późnym popołudniem zaciekawiły ich odgłosy dochodzące z posesji, przypominały one odgłosy demontowania samochodu, dlatego postanowili natychmiast dostać się do pomieszczeń znajdujących się na posesji. Nareszcie po wielu godzinach nastąpił przełom w sprawie . Wewnątrz posesji zastali dwóch mężczyzn, którzy demontowali pojazd marki BMW (skradziony w Kobylinie). Ponadto ujawnili pojazd marki Fiat. Po jego sprawdzeniu okazało się, że posiadał on wycięte numery VIN. Pojazdy odzyskano i zabezpieczono.

Do sprawy zatrzymano 4 osoby po przesłuchaniu dwie z nich zostały zwolnione natomiast zarzuty usłyszała pozostała dwójka tj.: kobieta lat 35 mieszkanka powiatu ostrowskiego oraz mężczyzna lat 36 również mieszkaniec powiatu ostrowskiego.

Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych należących do zatrzymanej kobiety policjanci ujawnili woreczek z 49 szt. tabletek ecstasy, natomiast podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych należących do mężczyzny ujawnili woreczek z substancja białego proszku około 10g.

Prokurator wobec podejrzanych zastosował środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru. Kobiecie oraz Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony