Aktualności

Sprawca rozboju zatrzymany

Data publikacji 04.08.2023

Najbliższe 3 miesiące w areszcie spędzi sprawca brutalnego rozboju na kobiecie. 37- letni obywatel Ukrainy pobił 31- latkę z powiatu poznańskiego, a następnie skradł pieniądze oraz inne przedmioty należące do kobiety. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

W dniu 2 sierpnia 2023 roku w godzinach dopołudniowych w Krotoszynie w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym doszło do rozboju na kobiecie. Po otrzymaniu zgłoszenia funkcjonariusze natychmiast zajęli się sprawą. Ustalono, że z miejsca zdarzenia uciekł on pojazdem marki VW w nieznanym kierunku. W wyniku pracy operacyjnej tego samego dnia policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali podejrzanego w miejscowości Pleszew. Był nim 37- letni obywatel Ukrainy, który nie posiada stałego miejsca zamieszkania na terenie naszego kraju.

Jak ustalono mężczyzna dokonał rozboju na kobiecie lat 31, mieszkance powiatu poznańskiego w ten sposób, że przy użyciu gazu pieprzowego oraz paralizatora doprowadził kobietę do stanu bezbronności. Po czym zabrał w celu przywłaszczenia należące do kobiety pieniądze i rzeczy osobiste – dwa telefony komórkowe, dokumenty tożsamości oraz kluczyki od pojazdu.

Przeszukano pojazd należący do podejrzanego mężczyzny, gdzie policjanci ujawnili w nim przedmioty, które zostały skradzione kobiecie oraz wiele innych przedmiotów mogących pochodzić z przestępstw lub służących do ich popełnienia – broń gazowa, gaz pieprzowy, paralizator, kajdanki, kominiarkę.

Prokuratora Rejonowa w Krotoszynie wystąpiła z wnioskiem o zastosowanie wobec 37- letniego mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. W dniu 4 sierpnia odbyło się posiedzenie w Sądzie Rejonowym w Krotoszynie. Sąd przychylił się do złożonego wniosku i mężczyzna spędzi w areszcie najbliższe 3 miesiące. Mężczyźnie grozi 12 lat pozbawienia wolności


 

Powrót na górę strony