Aktualności

Zatrzymano złodzieja poszukiwanego do odbycia kary

Data publikacji 08.09.2023

Ujęcie na kradzieży mężczyzny – takie zgłoszenie przyjął dyżurny krotoszyńskiej Policji 7 września. Na miejsce zgłoszenia udali się funkcjonariusze wydziału kryminalnego. Okazało się że mężczyzna oprócz tej kradzieży wczesnej ukradł w innej drogerii towar. Na domiar tego mężczyzna ten był poszukiwany do odbycia kary w areszcie śledczym.

Dyżurny krotoszyńskiej Policji 7 września o godzinie 18:40 otrzymał zgłoszenie o kradzieży w jednej z drogerii na terenie miasta Krotoszyn i ujęciu go przez pracowników. Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze.

Policjanci wydziału kryminalnego KPP Krotoszyn zatrzymali 36 letniego mieszkańca powiatu milickiego, który ukradł perfumy o wartości 879,96 zł. na szkodę jednej z drogerii w Krotoszynie. W trakcie przeszukania osoby ujawniono kolejne perfumy wartości 568 zł., które zostały skradzione z innej drogerii.

W trakcie sprawdzania osoby ustalono, ze jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Miliczu celem ustalenia miejsca pobytu, oraz w celu doprowadzenia do Zakładu Karnego na podstawie nakazu doprowadzenia. Wymieniony został umieszczony w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych krotoszyńskiej Policji.

Następnego dnia został przesłuchany i przedstawiono mu zarzuty. Jak ustalili policjanci, to nie pierwsza kradzież 36-latka, dlatego usłyszał zarzuty w warunkach recydywy. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności, a w warunkach recydywy kara może zostać zwiększona o połowę.

Powrót na górę strony