Aktualności

Złodziej kolumn estradowych zatrzymany

Data publikacji 11.09.2023

Kradzież kolumn estradowych o wartości ponad 28 tysięcy złotych w Smolicach z terenu gdzie miało odbyć się wydarzenie religijne. Policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę jeszcze w trakcie trwania wydarzenia. Skradzione mienie odzyskano.

9 września o godzinie 7:05 dyżurny krotoszyńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o kradzieży dwóch kolumn estradowych. Sprzęt nagłaśniający o wartości 28660 zł został zdemontowany przez nieznanego sprawcę z miejsca, gdzie miało się odbyć w tym dniu wydarzenie religijne - koronacja papieskimi koronami wizerunku Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Smolicach.

Na miejsce pojechali policjanci z wydziału kryminalnego, technik kryminalistyki oraz przewodnik z psem tropiącym. Prace policjantów były utrudnione, gdyż w miejsce skradzionych kolumn, natychmiast zastąpiono nowymi. Brak było monitoringu miejsca zdarzenia.

Wydarzenie religijne trwało, policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników, a funkcjonariusze operacyjni cały czas wytrwale pracowali nad ustaleniem sprawców. Kryminalnym udało się zabezpieczyć cząstkowy monitoring z innego końca miejscowości, na którym dopatrzyli się podejrzanego zachowania kierującego. Po analizie materiału operacyjnego funkcjonariusze wytypowali sprawcę kradzieży.

O 17:30 funkcjonariusze wydziału kryminalnego zatrzymali 21 letniego mieszkańca gminy Kobylin. W pokoju u młodego mężczyzny znaleziono skradzione kolumny estradowe. Jedna z nich była już rozkręcona, a druga schowana w szafie. Funkcjonariusze odzyskali kolumny i przekazali do prawowitego właściciela.

Młody mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży za które odpowie przed sądem. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony