Aktualności

NIETRZEŹWI KIERUJĄCY – APEL O ROZWAGĘ

Data publikacji 15.09.2023

Pijani kierujący to ogromne niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa na koncentrację i refleks, które mogą skutkować nieodwracalnymi konsekwencjami. Pomimo wielu apeli i kampanii, na drogach powiatu wciąż zatrzymywani są nietrzeźwi kierujący. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie, stanowczo reagują na wszelkie rażące naruszenia przepisów, dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Każdego dnia mundurowi prowadzą w naszym mieście, jak też i na terenie całego powiatu krotoszyńskiego wiele kontroli drogowych, podczas których zatrzymywani są nietrzeźwi kierujący.

Przypominamy, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara zakazu prowadzenia pojazdów oraz pozbawienie wolności nawet na 2 lata, wysoka kara finansowa oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Apelujemy do kierowców o rozwagę, gdyż jazda w stanie nietrzeźwości stanowi realne zagrożenie dla życia lub zdrowia samego kierującego, jak też innych uczestników ruchu.

Niemal codziennie policjanci zatrzymują osoby, które wsiadły za kierownicę pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego, dlatego reagujmy widząc, że za kierownicę wsiada taka osoba! Może to zapobiec wielu tragediom.

Policjanci apelują, aby reagować na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o wszystkich niepokojących zdarzeniach. Policjanci sprawdzą każdy sygnał!


 

foto: https://pixabay.com/ 

Powrót na górę strony