Aktualności

Bezpieczna droga do szkoły z dzielnicowymi.

Data publikacji 25.09.2023

Policjanci niemal każdego dnia prowadzą działania profilaktyczne adresowane do najmłodszych. Dzielnicowi spotykali się z uczniami klas pierwszych w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły". Tym razem odwiedzili SP nr 8 Krotoszynie oraz SP w Borzęcicach.

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” realizowana jest pod patronatem Komisji Bezpieczeństwa i Porządku funkcjonującej pod przewodnictwem Starosty Krotoszyńskiego. Celem spotkań jest wyposażenie dzieci w elementy odblaskowe oraz edukacja  w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Działania "Bezpieczna droga do szkoły"

Co roku policjanci prowadzą wzmożone działania, które mają informować
i przypominać o bezpieczeństwie najmłodszych w ruchu drogowym. W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”  dzielnicowi spotkali się z uczniami klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej w Krotoszynie oraz Borzęcicach. Mundurowi rozmawiali z pierwszoklasistami o bezpieczeństwie w trakcie poruszania się
w drodze do szkoły i ze szkoły oraz o akcji pomachaj kierowcy.

Spotkania z policjantem są dla dzieci zawsze dużą atrakcją, co zachęca je do poznawania zasad ruchu drogowego. Nie do przecenienia jest wiedza policjantów, którzy poza omówieniem najważniejszych przepisów, potrafią udzielić dzieciom porad praktycznych oraz wskazać najbardziej niebezpieczne miejsca w rejonie szkoły. Kształtowanie u dzieci właściwych nawyków to żmudna praca, ale opłaca się ją wykonać, bo nawyki te zostają na całe życie.

Aby dzieci były bezpieczne!

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” jest adresowana zarówno do dzieci, jak i do wszystkich dorosłych, w szczególności do rodziców i nauczycieli, na których ciąży obowiązek edukacyjny.

 

Mamo, Tato,

  • dziecko naśladuje twoje zachowania, daj więc dobry przykład,

  • zadbaj o to, by dziecko na drodze było widoczne dla kierujących,

  • ucz i przypominaj zasad prawidłowego poruszania się po drodze,

  • wyznacz dziecku jedną bezpieczną drogę z domu do szkoły/ze szkoły do domu,

  • w samochodzie przewoź dziecko zgodnie z przepisami.

Nauczycielu,

  • odkrywaj przed dziećmi bezpieczny świat, także w sferze ruchu drogowego,

  • przez zabawę ucz dzieci zasad prawidłowego poruszania się po drodze,

Kierujący pojazdami,

  • w rejonach szkół zachowajcie szczególną ostrożność, unikajcie wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego.
      


 


 


 

Powrót na górę strony