Aktualności

SPOTKANIE Z PRZEDSZKOLAKAMI 

Data publikacji 26.09.2023

Krotoszyńscy policjanci odwiedzili dzieci w Przedszkolu z Nowej Wsi. Funkcjonariusze przypomnieli najmłodszym zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, opowiedzieli m.in. o odblaskach i elementach policyjnego umundurowania.

Policjanci spotkali się z przedszkolakami w celu przypomnienia zasad ruchu drogowego. Funkcjonariusze opowiedzieli dzieciom jak bezpiecznie poruszać się chodnikiem oraz przechodzić przez jezdnię. Podkreślali, jak ważnym jest, aby trzymali za rękę rodziców lub inne osoby najbliższe, kiedy poruszają się w miejscach o dużym natężeniu ruchu lub zagęszczeniu ludzi.

Najmłodsi aktywnie uczestniczyli w zajęciach, wskazywali na kolorowych planszach niewłaściwe zachowania na ulicy i w jej pobliżu. Jednym z ważnych punktów spotkania było przypomnienie, jak ważne są odblaski i że ich noszenie może nawet uratować życie. 

 

Ponadto przedszkolaki miały okazję obejrzeć elementy policyjnego munduru, w tym policyjnego „lizaka”, który szczególnie ich zainteresował. Na zakończenie spotkania najmłodsi wyszli z funkcjonariuszami przed budynek przedszkola, gdzie czekał na nich radiowóz. Dzieci z nieskrywanym entuzjazmem obejrzały pojazd, wsiadały za kierownicę i robiły sobie pamiątkowe zdjęcia. 

Na zakończenie rozdano upominki

Powrót na górę strony