Aktualności

Lekcja o bezpieczeństwie w ruchu drogowym z dziećmi z Wesołej Gromadki

Data publikacji 06.11.2023

Policjanci spotkali się z przedszkolakami z Wesołej Gromadki w Krotoszynie. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjanci rozmawiali z dziećmi o właściwym poruszaniu się po drodze, a w szczególności omówili zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły w okresie jesienno –zimowym oraz pokazali niektóre znaki drogowe.

Przypomnieli również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba.

Przestrzegali przed niebezpieczeństwami, które mogą spotkać najmłodszych na drodze i tłumaczyli jak sobie z nimi radzić. Dodatkowo funkcjonariusze przeprowadzili praktyczną naukę przechodzenia przez przejście dla pieszych przy pomocy autochodzików. O tym jak uważnie nasi mali przyjaciele słuchali naszych instrukcji przekonaliśmy się podczas wspólnej wizyty w miasteczku ruchu drogowego. Byliśmy bardzo dumni, ponieważ dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z trudnymi zadaniami. Dużą atrakcją dla uczniów okazało się czytanie przez policjantkę książki o przygodach Koci Kici oraz kolorowanki Sierżanta Pyrka.

Powrót na górę strony