Aktualności

Policyjne działania "TRZEŹWY PORANEK"

Data publikacji 14.11.2023

Wczoraj rano policjanci krotoszyńskiej drogówki przeprowadzili kolejne w tym roku działania pod kryptonimem „Trzeźwy poranek” ukierunkowane na ujawniania i zatrzymywanie nietrzeźwych kierowców. Podczas działań skontrolowano ponad 900 kierowców, z których dwóch - jak wykazały badania - zdecydowało się na jazdę pod wpływem alkoholu. Każdy z nich poniesie konsekwencje swej nieodpowiedzialnej decyzji.

Od wczesnych poniedziałkowych godzin porannych policjanci drogówki prowadzili działania pn.„Trzeźwy Poranek”. Mundurowych spotkać można było spotkać tego dnia w kilku miejscach na drogach przebiegających przez teren całego powiatu, a posterunki statyczne lokalizowane były zarówno w terenie zabudowanym, jak i poza nim. Pokłosiem działań było skontrolowanie 905 kierujących pojazdami mechanicznymi. Nie ujawniono nikogo z kierujących, którzy byli po użyciu alkoholu czy w stanie nietrzeźwości.

Zrezygnujmy z alkoholu, gdy następnego dnia rano musimy usiąść za kierownicą, a mając jakiekolwiek wątpliwości nie decydujmy się na jazdę. Zawsze warto też skorzystać z dostępnego w budynku KPP w Krotoszynie przy ul. Zdunowskiej 38a alkotestu i przeprowadzić bezpłatne badanie stanu trzeźwości.

Kierowcy, którzy zdecydowaliby się na jazdę pod wpływem alkoholu muszą się liczyć na konsekwencje swej nieodpowiedzialności. Policjanci mogą zatrzymać prawo jazdy.

W przypadku kierowania pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu sankcją może być areszt lub grzywna od 2 500 do 30 000 złotych i 15 punktów karnych! Dodatkowo orzekany jest zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

Powrót na górę strony