Aktualności

„Seniorze POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE – MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW” - DEBATA SPOŁECZNA W KOBYLINIE

Data publikacji 17.11.2023

Debaty społeczne to okazja, aby podzielić się spostrzeżeniami, wyrazić opinie na temat miejsc, w których przebywamy, żyjemy każdego dnia. Zorganizowana przez krotoszyńską policję debata pod hasłem „Seniorze porozmawiajmy o bezpieczeństwie-możesz mieć na nie wpływ” dotyczyła szeroko pojętego bezpieczeństwa seniorów. Na pytania lokalnego społeczeństwa odpowiadali zwierzchnicy policji jak i zaproszone goście.

15 listopada 2023 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Kobylinie policjanci z krotoszyńskiej komendy Policji zorganizowali debatę społeczną pod hasłem: „Seniorze POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE – MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW”, na którą gościnnie przybyli także kierownik krotoszyńskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Pan Sławomir Kryś oraz Jakub Nelle - rzecznik prasowy Zespołów Ratownictwa Medycznego przy SPZOZ w Krotoszynie.

Głównym tematem debaty przeprowadzonej przez mundurowych było bezpieczeństwo seniorów. Poruszono także tematykę oszustw dokonywanych na osobach starszych. Przekazano metody i sposoby działania przestępców. Seniorzy dowiedzieli się, czym jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacja „Moja Komenda”. Seniorzy bardzo aktywnie włączali się do rozmowy, wykazywali spore zainteresowanie i dzielili się własnymi doświadczeniami. Nie brakowało również pytań, na które funkcjonariusze starali się szczegółowo i wyczerpująco odpowiadać.

Każdy z uczestników podczas spotkania otrzymał ulotki informacyjne mające na celu przestrzec ich przed najnowszymi metodami oszustw. Dodatkowo prelekcji udzielił też kierownik krotoszyńskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Pan Sławomir Kryś, który omówił seniorom korzyści jakie niesie za sobą bezgotówkowy obrót pieniędzmi. Nie zabrakło również zagadnień związanych ze służbą dzielnicowego, zawartych w programie „Dzielnicowy bliżej nas”

Po zakończonej debacie seniorzy wypełniali ankiety, z których wynikało, że znaczna większość uważa, iż tego typu spotkania są bardzo potrzebne, a ich organizacja stawia Policję w dobrym świetle.


 


 


 


 


 

Powrót na górę strony