Aktualności

KONFERENCJA „MŁODY KIEROWCA"

Data publikacji 20.11.2023

W dniu 20.11.2023 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Koźminie Wlkp. oraz w kinie „Przedwiośnie" w Krotoszynie odbyły się konferencje „Młody Kierowca" adresowane do uczniów Szkół Ponadpodstawowych powiatu krotoszyńskiego. Organizatorem konferencji było Starostwo Powiatowe w Krotoszynie przy udziale Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

W czasie konferencji zostały zaprezentowane trzy tematy:

  • Stan Bezpieczeństwa na drogach powiatu krotoszyńskiego " – temat ten omówił asp. Bartosz Karwik
     

  • Wpływ alkoholu oraz innych substancji psychoaktywnych na sprawność kierowców”- przedstawiła Renata Drygas przedstawicielka PSSE Krotoszyn

  • Udzielenie pierwszej pomocy w wypadkach drogowych” –omówił. mł. kpt. Piotr Niśkiewicz reprezentujący Państwową Straż Pożarną w Krotoszynie

Celem konferencji było uwrażliwienie młodzieży na przestrzeganie przepisów i zasad ruchu drogowego.  Do dnia dzisiejszego w powiecie krotoszyńskim zginęło w wypadkach drogowych 9 osób (w analizowanym okresie roku ubiegłego 6 było to osób ). Za każdą z tych liczb kryje się niestety ludzka tragedia i dramat.

W konferencji uczestniczyli Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Pani Karolina Kluba, oficer prasowy KPP Krotoszyn asp. sztab. Piotr Szczepaniak asystent wydziału prewencji i ruchu drogowego asp. Bartosz Karwik, asystent wydziału prewencji i ruchu drogowego st. asp. Paulina Potarzycka, przedstawiciel PSP Krotoszyn mł. kpt. Piotr Niśkiewicz oraz przedstawicielka PSSE Krotoszyn Renata Drygas.


 

ZWOLNIJ ZANIM BĘDZIE ZA PÓŹNO

pamiętaj nie jesteś sam na drodze, szanuj życie i zdrowie swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony