Aktualności

SZUKASZ POMOCY? SKORZYSTAJ Z MOŻLIWOŚCI WSPARCIA W RAMACH TYGODNIA POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM

Data publikacji 15.02.2024

Tegoroczny Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem odbędzie się w dniach od 19 do 25 lutego 2024 r. Każda osoba zainteresowana będzie mogła w tym czasie uzyskać bezpłatną poradę prawną i psychologiczną. Zasadniczym celem inicjatywy jest zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

W dniach od 19.02.2024 r. do 25.02.2024 r. dyżurować będą policjanci oraz pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, u których pokrzywdzeni będą mogli skorzystać m.in. z porady prawnej czy też uzyskać praktyczne wsparcie. Akcja ma przede wszystkim charakter edukacyjny, a jednym z jej podstawowych celów ma być uświadamianie i informowanie obywateli o uprawnieniach, jakie w obowiązującym porządku prawnym przysługują osobom pokrzywdzonym. Chodzi o przypomnienie, że w trudnych dla siebie chwilach pokrzywdzeni nie są sami.

Przedsięwzięcie bezpośrednio związane jest z obchodzonym w dniu 22 lutego 2024 r. Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw.

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom mieszkańców powiatu krotoszyńskiego, Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie wspólnie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie włącza się w działania pn. „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”, poprzez udzielanie bezpłatnych porad.

W dniach od 19 do 23 lutego 2024 r. w godz. 12:00 – 14:00 w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Krotoszynie przy ul. Sikorskiego 7, dyżur pełnić będą pracownicy PCPR w ramach bezpłatnych porad psychologicznych i społecznych z ramienia KPP Krotoszyn w przedsięwzięciu udział wezmą dzielnicowi.

W dniach 24 do 25 lutego 2024 r. w godz. od 12.00 do 14.00 dyżur będą pełnili dzielnicowi w KPP Krotoszyn.
 


 

Powrót na górę strony