Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży "116 111"
Od dnia 06 listopada 2008r w całej Polsce uruchomiony został bezpłatny „Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111”.
Pamiętaj! Jest ktoś, kto uważnie i życzliwie Cię wysłucha! - to hasło, które przyświeca organizatorom akcji.
Do prowadzonej kampanii włączy się również policja, która będzie reagować na wszelkie sygnały o zagrożeniu kierowane na infolinię.
Jest to bezpłatna linia telefoniczna o charakterze społecznym. Jego adresatami będą dzieci i młodzież potrzebujący psychologicznego wsparcia, doświadczające i będące świadkami przemocy, a także znajdujące się w trudnych sytuacjach, które wymagają natychmiastowej interwencji.
Infolinia stworzona jest z inicjatywy Komisji Europejskiej. Za obsługę linii telefonicznej odpowiada Fundacja Dzieci Niczyje, która ma swoją siedzibę w Warszawie.
Policja będzie współpracować z Fundacją. Gdy na infolinię wpłynie informacja wskazująca na bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia dziecka, konsultanci są upoważnieni do przekazania tej informacji na Policję. Współpraca umożliwi podejmowanie szybkich działań na terenie całego kraju.
Dzięki porozumieniu, konsultanci telefonu zaufania 116 111, będą mogli liczyć na pomoc policji w sytuacjach, gdy zagrożone będzie życie i zdrowie dziecka oraz wymagana natychmiastowa interwencja.
Bezpłatny numer telefonu: 116-111, to telefon pod który, dzieci i młodzież mogą zadzwonić w trudnych dla siebie sytuacjach i zawsze otrzymają pomoc.
PAMIÊTAJ!
JEST KTOŚ KTO UWAŻNIE I ŻYCZLIWIE CIÊ WYSŁUCHA!
3 listopada Fundacja Dzieci Niczyje i Komendant Główny Policji podpisali porozumienie na rzecz sprawnej obsługi Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111.