Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne akweny krotoszyńskie

Data publikacji 14.07.2015

W dniu 4 lipca br. funkcjonariusze krotoszyńskiej komendy wraz z ratownikiem WOPR skontrolowali zbiorniki wodne i dzikie kąpieliska na terenie Krotoszyna. Sprawdzanie tego typu miejsc jest związane z ustaleniem, czy mieszkańcy miasta i osoby przyjezdne mogą czuć się bezpiecznie nad wodą.

img_0638W sobotnie popołudnie, 4 lipca br., Policja i WOPR wspólnie dokonali sprawdzeń akwenów wodnych na terenie miasta. W miejscach objętych zakazem kąpieli osób łamiących ten zakaz nie ujawniono. Większość zbiorników jest prawidłowo zabezpieczonych.

Pomimo tragicznych danych co do utonięć w tym roku na terenie kraju w Krotoszynie takiego przypadku nie odnotowaliśmy. Można wysnuć wniosek, że na naszym terenie jest bezpiecznie. Policja jako priorytet stawia sobie dbanie o dobro obywateli, również nad wodą. W związku z tym zainaugurowano w czerwcu tego roku nowy program prewencyjny pod nazwą „Czarny punkt wodny”.

W ramach w/w programu na terenie województwa wielkopolskiego wytypowano akweny szczególnie niebezpieczne. Są to jeziora, zbiorniki wodne, rzeki, stawy oraz konkretne miejsca, gdzie kąpiel może stwarzać realne zagrożenie. Są one oznakowane specjalnymi tablicami z napisem „Czarny punkt wodny” . Są to obiekty, na których w poprzednich latach doszło do wielu utonięć.

Na terenie województwa wielkopolskiego tablica z napisem „Czarny punkt wodny” widnieje przy takich zbiornikach jak: jezioro Ślesińskie, kanał zimno-ciepły w Koninie, jezioro Gosławickie, jezioro Malta, jezioro Kierskie, jezioro Dębskie, zbiornik wodny „Karpiówka” w Szamocinie, jezioro Niedzięgiel, jezioro Barling i zbiorniki wodne powstałe po wyrobiskach gliny w miejscowości Słupia pod Kępnem.

Na naszym terenie szczęśliwie takiego miejsca brak.

 

Powrót na górę strony