1. tydzień maja

Zdarzenia drogowe

W dniu 29 kwietnia 2018 roku o godz. 01.10 w Zdunach na ul. Polnej mieszkaniec gm. Kobylim kierując samochodem marki VW Polo nie udzielił pierwszeństwa przejazdu doprowadzając do zderzenia z samochodem Citroen C5. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem karnym w wysokości 400 zł.  

W dniu 29 kwietnia 2018 roku o godz. 7.00 w Krotoszynie na ul. Wielkopolskiej  doszło do zdarzenia drogowego. Kierująca pojazdem marki VW Passat mieszkanka Krotoszyna nie zachowała ostrożności podczas wykonania manewru cofania doprowadzając do zderzenia z Fordem Mondeo. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kobietę ukarano mandatem w wysokości 250 zł.

W dniu 29 kwietnia 2018 roku o godz. 13.10 w Maciejewie kierująca motocyklem Kawasaki mieszkanka gm. Rozdrażew nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w ogrodzenie. Kobieta została przetransportowana do szpitala, była trzeźwa. Ukarano ją mandatem w wysokości 50 zł.

W dniu 30 kwietnia 2018 roku o godz. 15.25 w Zdunach na ul. Wrocławskiej mieszkanka gm. Zduny kierując samochodem marki Ford Focus nie zachowała ostrożności podczas wykonania manewru cofania doprowadzając do zderzenia z zaparkowanym samochodem Skoda Roomster. Kierująca była trzeźwa. Kobietę ukarano mandatem w wysokości 150 zł.

W dniu 30 kwietnia 2018 roku o godz. 17.20 w Sulmierzycach na ul. Strzeleckiej kierujący pojazdem marki Peugeot 406 nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego, doprowadzając do zderzenia z pojazdem Renault Talisman. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem w wysokości 250 zł.

W dniu 30 kwietnia 2018 roku o godz. 18.05 w Krotoszynie na ul. Ceglarskiej doszło do zdarzenia drogowego. Kierująca pojazdem BMW mieszkanka Krotoszyna, włączając się do ruchu, nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu, w wyniku czego doprowadziła do zderzenia z pojazdem VW Passat. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem wysokości 250 zł.

W dniu 1 maja 2018 roku o godz. 19.30 w Krotoszynie na ul. Koźmińskiej mieszkaniec Krotoszyna kierując samochodem marki Renault Megane nie zachował ostrożności wykonania manewru cofania doprowadzając do zderzenia z zaparkowanym samochodem Fiat Punto. Sprawca zdarzenia był trzeźwy. Ukarano go mandatem w wysokości 50 zł.

W dniu 3 maja 2018 roku o godz. 5.20 na drodze krajowej nr 36 między Krotoszynem, a Lutogniewem na łuku drogi, kierujący samochodem Opel Meriva mieszkaniec Krotoszyna w wyniku zaśnięcia wjechał do przydrożnego rowu, uderzając w przepust wodny. Kierujący i jeden z pasażerów zostali przetransportowani do szpitala. Sprawca zdarzenia był trzeźwy. Ukarano go mandatem wysokości 250 zł.

 

Nietrzeźwi kierujący

W dniu 1 maja 2018 roku o godz. 00.05 w Koźminie Wlkp. na ul. Jana Pawła II mieszkaniec Koźmina kierował samochodem osobowym Fiat Punto będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 0,98 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Postępowanie prowadzi KP Koźmin Wlkp.

W dniu 3 maja 2018 roku o godz. 15.20 w wyniku bardzo dobrej postawy obywatelskiej zatrzymano do kontroli drogowej, poruszającego się całą szerokością drogi mieszkańca gm. Krotoszyn, który kierował rowerem będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 0,99 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzi KPP Krotoszyn.

Powrót na górę strony