3. tydzień sierpnia 2018 r.

Zdarzenia drogowe

W dniu 13 sierpnia 2018 roku o godz. 15.45 w Wałkowie, kierująca pojazdem marki Kia Ceed mieszkanka Jarocina nieprawidłowo wykonała manewr skrętu w lewo doprowadzając do zderzenia z pojazdem Peugeot 206. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem w wysokości 220 zł.

W dniu 14 sierpnia 2018 roku o godz. 10.30 w Baszkowie na ul. Konarzewskiej kierujący pojazdem Mitsubishi nie zachował ostrożności podczas wykonywania manewru skrętu w lewo. Nie upewnił się, że jest wyprzedzany przez inny pojazd i doprowadził do zderzenia z samochodem Peugeot 508. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem w wysokości 250 zł.

W dniu 16 sierpnia 2018 roku o godz. 8.50 w Koźminie Wlkp. na drodze krajowej nr 15  kierujący pojazdem ciężarowym marki Scania wraz z naczepą mieszkaniec Torunia nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego. W wyniku gwałtownego hamowania naczepa zsunęła się do przydrożnego rowu. Na miejsce Przybyla pomoc drogowa, która zabezpieczyła pojazd przed przewróceniem się, a następnie wezwano dźwig. O godz. 11.10 droga krajowa została zablokowana, a Policja zorganizowała objazdy. O godz. 14.15 droga została odblokowana. Sprawca zdarzenia był trzeźwy. Mężczyznę pouczono.

W dniu 17 sierpnia 2018 roku o godz. 11.00 w Baszkowie kierująca pojazdem Audi A4 mieszkanka Zdun nieprawidłowo wykonała manewr skrętu w lewo  doprowadzając do zderzenia z pojazdem VW Golf. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem w wysokości 250 zł.

W dniu 17.08.2018 r. o godz. 18.00 na przejeździe kolejowym między Gorzupią, a Durzynem doszło do zdarzenia z udziałem pociągu. Kierujący motorowerem 12 – letni mieszkaniec Krotoszyna, nie zastosował się do znaku B-20 „STOP” i nie udzielił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi szynowemu, doprowadzając do zderzenia z tym pojazdem. Maszynista widząc wcześniej poruszających się na skuterach małoletnich w okolicach przejazdu zaczął gwałtownie hamować. W wyniku zdarzenia 12-latek z urazem nogi został przetransportowany do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Motorowerzysta poruszał się pojazdem niedopuszczonym do ruchu i nie posiadał uprawnień do kierowania tym pojazdem. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP Krotoszyn.

W dniu 18 sierpnia 2018 roku o godz. kilka minut po godz. 13 w Krotoszynie na ul. Koźmińskiej doszło do zdarzenia drogowego. 39 – letni mieszkaniec Krotoszyna kierując rowerem w stanie nietrzeźwości (1,11 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu) nie zachował ostrożności i nagle zjechał z chodnika wprost pod nadjeżdżający samochód ciężarowy marki Renault. Kierujący pojazdem ciężarowym był trzeźwy. Postępowanie prowadzi KPP Krotoszyn.  

W dniu 18 sierpnia 2018 roku o godz. 15.15 w Kobylinie obywatel Ukrainy kierując samochodem ciężarowym marki Renault nie upewnił się co do możliwości wykonania manewru cofania, w wyniku czego uderzył w zaparkowany pojazd Audi A6. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem w wysokości 250 zł.

W dniu 18 sierpnia 2018 roku o godz. 18.45 w Krotoszynie na ul. Sportowej na terenie imprezy zamkniętej doszło do zdarzenia. Mieszkaniec Gniezna kierując motocyklem BMW z wózkiem bocznym naruszył zasady bezpieczeństwa. Wykonując gwałtowny manewr doprowadził do przewrócenia się motocykla, który przygniótł pasażera. Kierujący motocyklem był w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 0,57 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto od kierującego pobrano krew i mocz do badań. Postępowanie prowadzi KPP Krotoszyn.

W dniu 19 sierpnia 2018 roku o godz. 19.10 w Kobylinie na ul. Strzeleckiej kierujący samochodem osobowym marki Skoda Fabia na skrzyżowaniu ul. Boruty z ul. Strzelecką niezgodnie z przepisami podjął manewr wyprzedzania motorowerzysty. W wyniku zdarzenia 16-letni motorowerzysta został przetransportowany do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Postępowanie prowadzi KPP Krotoszyn.

Nietrzeźwy kierujący

W dniu 15 sierpnia 2018 roku o godz. 17.15 w Krotoszynie na ul. Ostrowskiej doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący samochodem marki Chevrolet będąc w stanie nietrzeźwości (0,71 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu) stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w wysepkę na środku skrzyżowania o ruchu okrężnym. Postępowanie prowadzi KPP Krotoszyn.

Przestępstwa drogowe

W dniu 19 sierpnia 2018 roku o godzinie 13.50 w Krotoszynie na ul. Mickiewicza zatrzymano do kontroli kierującego motocyklem, który nie zastosował się do orzeczonego przez Sąd zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi wszystkich kategorii. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kradzieże

W dniu 13 sierpnia 2018 roku o godz. 18.30 pracownik krotoszyńskiego marketu powiadomił o ujęciu sprawcy kradzieży artykułów drogeryjnych. Jak się okazało kobieta dokonała kradzieży perfum w dniu 05.08.2018 r.  o wartości 419,98zł. Sprawczyni zapłaciła za skradziony towar, a za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem w wysokości 500 zł. W dniu 13.08.2018 r. dokonała kradzieży art. Drogeryjnych o wartości 18,99. Towar wrócił do dalszej sprzedaży, a kobitę ukarano mandatem w wysokości 100 zł. Towar nieuszkodzony wrócił do dalszej sprzedaży.

Zatrzymane prawo jazdy

W dniu 15 sierpnia 2018 r. o godzinie 15.40 policjanci Zespołu Ruchu Drogowego z krotoszyńskiej komendy pełniący służbę i nadzór nad ruchem w Krotoszynie na ul. Kozala. Zauważyli nadjeżdżający w ich kierunku, z bardzo dużą prędkością, samochód osobowy marki Seat Ibiza. Po dokonaniu pomiaru prędkości urządzenie wskazało 103 km/h, gdzie dozwolona prędkość to 50 km/h. Mundurowi zatrzymali pojazd, którym kierował mieszkaniec Krotoszyna. Za naruszenie przepisów policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania na 3 miesiące, oraz ukarali kierującego mandatem karnym w wysokości 400 zł.

Powrót na górę strony