Zdarzenia zaistniałe na terenie powiatu krotoszyńskiego

Zdarzenia drogowe

W dniu 13 lutego 2019 roku o godz. 12.05 w Rozdrażewie ul. Rynek doszło do zdarzenia drogowego. Mieszkanka gminy Rozdrażew kierując samochodem marki Opel nie zachowała ostrożności podczas wykonywania manewru cofania w wyniku czego uderzyła w zaparkowany pojazd marki Nissan. Sprawczyni zdarzenia była trzeźwa. Kobietę ukarano mandatem karnym w wysokości 50 zł.

W dniu 13 lutego 2019 roku o godz. 14.56 w Krotoszynie na ul. Zdunowskiej doszło do zdarzenia drogowego. Mieszkanka Krośnic kierując samochodem marki VW Polo nie zachowała bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego w wyniku czego najechała na tył pojazdu marki Ford Mondeo, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem karnym w wysokości 300 zł.

W dniu 14 lutego 2019 roku o godz. 11.10 zatrzymano do kontroli kierującego pojazdem marki Opel Corsa. Mieszkaniec gminy Jutrosin w Krotoszynie na ul. Witosa wyprzedzał inny pojazd w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych, ponadto nie zastosował się do znaku P-4 „linia podwójna ciągła”. W związku ze spowodowanym realnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu, mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Sprawę skierowano do Sądu.

W dniu 14 lutego 2019 roku o godz. 16.05 w Krotoszynie na ul. Magazynowej doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący samochodem marki Mercedes Sprinter podczas włączania się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej pojazdem marki Renault Scenic. W wyniku siły uderzenia uszkodzeniu uległ również nadjeżdżający z przeciwnego kierunku Fiat Fiorino. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem karnym w wysokości 500 zł.

W dniu 15 lutego 2019 roku o godz. 7.20 w Krotoszynie na ul. Masłowskiego doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący samochodem marki Ford Transit nie zachował ostrożności podczas wykonywania manewru cofania i najechał na zaparkowany pojazd marki Citroen C3. Kierujący był trzeźwy. Sprawcę ukarano mandatem karnym w wysokości 250 zł. Użytkownik pojazdu Citroen C3 za nieprawidłowe parkowanie została ukarana mandatem w wysokości 100 zł.

W dniu 15 lutego 2019 roku o godz. 11.45 w Rozdrażewie na ul. Koźmińskiej doszło do zdarzenia drogowego. Mieszkaniec pow. puławskiego kierując samochodem ciężarowym marki Scania nie zachował ostrożności podczas wykonywania manewru skrętu w lewo w wyniku czego uderzył w prawidłowo jadący pojazd Mitsubishi. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem karnym w wysokości 250 zł.

W dniu 15 lutego 2019 roku o godz. 15.25 w Krotoszynie na ul. 56 Pułku Piechoty Wlkp. kierujący samochodem marki Peugeot nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdem marki Renault doprowadzając do zderzenia tych dwóch samochodów. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem karnym w wysokości 220 zł.

W dniu 15 lutego 2019 roku o godz. 16.20 na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Nowa Obra kierująca samochodem marki Renault Megane mieszkanka gm. Koźmin Wlkp. Z nieustalonych przyczyn zjechała na przeciwny pas ruchu doprowadzając do zderzenia z pojazdem marki Lancia. Sprawczyni została przetransportowana do szpitala w Jarocinie, a dwóch pasażerów z samochodu Lancia do szpitala w Krotoszynie. Policjanci na miejscu wykonali wszystkie czynności do zdarzenia drogowego, pojazdy zabezpieczono na parkingu policyjnym, a sprawę skierowano do Sądu.

W dniu 16 lutego 2019 roku o godz. 12.55 na stacji paliw w Sulmierzycach na ul. Krotoszyńskiej doszło do zdarzenia drogowego. Mieszkanka powiatu milickiego kierując samochodem marki Citroen nie zachowała ostrożności podczas wykonywania manewru cofania, doprowadzając do zderzenia z zaparkowanym za nią pojazdem VW Golf. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem karnym w wysokości 50 zł.

Nietrzeźwi kierujący

W dniu 12 lutego 2019 roku o godz. 19.40 w Kobylinie zatrzymano do kontroli kierującego samochodem marki Audi. Badanie na zawartość alkoholu u mieszkańca Kobylina wykazało 0,24 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzi KPP Krotoszyn.

W dniu 15 lutego 2019 roku o godz. 22.55 w Krotoszynie na ul. Koźmińskiej zatrzymano do kontroli kierującego samochodem marki Audi. Obywatela Bułgarii poddano badaniu na zawartość alkoholu, które wykazało 0,85 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzi KPP Krotoszyn.

Kradzieże

W dniu 12 lutego 2019 roku o godz. 10.05 w jednym z marketów na terenie Krotoszyna zatrzymano sprawcę kradzieży. Mieszkaniec gm. Kobylin usiłował ukraść artykuły spożywcze o wartości 114,60 zł. Kolejnej kradzieży ten sam sprawca dokonał w dniu 14 lutego 2019 roku o godz. 17.45 w markecie w Kobylinie. Tym razem sprawca próbował ukraść słodycze i alkohol o łącznej wartości 41,94 zł. Ponad godzinę później ta sama osoba, tym razem w Krotoszynie ukradła art. odzieżowe o wart. 9,99 zł. W każdym z przypadków towar nieuszkodzony wrócił do ponownej sprzedaży. W związku z wielokrotnością czynu popełnionego przez tego sprawcę, skierowano wniosek do Sądu o ukaranie.

W dniu 12 lutego 2019 roku o godz. 13.50 w jednym ze sklepów Krotoszyna zatrzymano sprawcę kradzieży. Mieszkaniec Krotoszyna dokonał kradzieży alkoholu o wartości 38,99 zł. Towar nieuszkodzony wrócił do ponownej sprzedaży. Sprawcę ukarano mandatem karnym w wysokości 100 zł.

W dniu 14 lutego 2019 roku o godz. 17.35 w jednym z krotoszyńskich marketów zatrzymano sprawcę kradzieży. Mieszkaniec gm. Kobylin usiłował ukraść artykuły spożywcze o wartości 170,87 zł. Towar nieuszkodzony wrócił do ponownej sprzedaży. Mężczyznę ukarano mandatem w wysokości 500 zł.

Powrót na górę strony