Zdarzenia 22.02 - 04.03.2019 r.

Zdarzenia drogowe

W dniu 23 lutego 2019 roku o godz. 12.40 w Koźminie Wielkopolskim na ul. Floriańskiej doszło do zdarzenia drogowego. Kierująca samochodem marki Peugeot 206 nie zachowała ostrożności podczas wykonywania manewru skrętu w lewo w wyniku czego zajechała drogę prawidłowo jadącemu motocykliście. Ten chcąc uniknąć zderzenia wykonał gwałtowny manewr doprowadzając do wywrócenia się. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kobietę ukarano mandatem karnym w wysokości 250 zł.

W dniu 23 lutego 2019 roku o godz. 13.00 w Krotoszynie na ul. Kobylińskiej doszło do zdarzenia drogowego. Mieszkanka Krotoszyna kierując samochodem marki Peugeot 307 wyjeżdżając z ul. Osadniczej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym motorowerzystą. W wyniku zdarzenia został on przetransportowany do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Postępowanie prowadzi KPP Krotoszyn.

W dniu 24 lutego 2019 roku o godz. 13.20 w Krotoszynie na ul. Floriańskiej kierujący samochodem marki VW Golf mieszkaniec Krotoszyna nie zachował ostrożności podczas wykonywania manewru cofania doprowadzając do zderzenia z pojazdem marki Opel Meriva. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem karnym w wysokości 50 zł.

W dniu 24 lutego 2019 roku o godz. 17.50 w Krotoszynie na ul. Osadniczej doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący samochodem marki BMW nieprawidłowo wykonał manewr omijania zaparkowanego pojazdu i uderzył w zaparkowany pojazd Renault Scenic. O zdarzeniu poinformowali świadkowie. Po pewnym czasie do KPP Krotoszyn zgłosił się obywatel Bułgarii, który przyznał się do popełnionego wykroczenia, za co został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

W dniu 25 lutego 2019 roku o godz. 18.25 w Krotoszynie na ul. Rynek kierująca samochodem marki Hyundai mieszkanka pow. Ostrowskiego nie zachowała ostrożności podczas wykonywania manewru cofania i potrąciła prawidłowo jadącą rowerzystkę. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Postępowanie prowadzi KPP Krotoszyn.

W dniu 28 lutego 2019 roku o godz. 8.05 w miejscowości Nowy Folwark kierujący samochodem Citroen Berlingo nieprawidłowo wykonał manewr skrętu w lewo czym doprowadziło zderzenia z prawidłowo jadącym Ople Insignia. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem karnym w wysokości 250 zł.

W dniu 1 marca 2019 roku o godz. 18.15 w Krotoszynie na ul. Zdunowskiej kierujący samochodem Opel Signum mieszkaniec gm. Jutrosin nieprawidłowo wykonał manewr wyprzedzania, doprowadzając do zderzenia z samochodem marki Skoda Fabia. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem karnym w wysokości 250 zł.

W dniu 2 marca 2019 roku o godz. 8.45 w Krotoszynie na ul. Głowackiego kierujący samochodem marki Hyundai mieszkaniec Krotoszyna nie udzielił pierwszeństwa przejazdu doprowadzając do kolizji z Renault Clio. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem karnym w wysokości 500 zł.

W dniu 2 marca 2019 roku o godz. 11.50 w Kobylinie na ul. Dworcowej kierujący samochodem marki Hyundai mieszkaniec Krotoszyna nie udzielił pierwszeństwa przejazdu doprowadzając do kolizji z Renault Clio. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem karnym w wysokości 500 zł.

W dniu 3 marca 2019 roku o godz. 11.40 w Romanowie funkcjonariusze KPP Krotoszyn zatrzymali do kontroli pojazd Citroen Xsara Picasso. Okazało się, że kierującym był 16 – letni mieszkaniec gm. Krotoszyn, który przekroczył dopuszczalna prędkość poza obszarem zabudowanym o 48 km/h oraz nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi . w samochodzie znajdowała się matka nieletniego. Sprawę skierowano do Sądu.

W dniu 3 marca 2019 roku o godz. 21.20 w Krotoszynie na ul. Kaliskiej (strefa zamieszkania) kierujący samochodem marki Peugeot 308 mieszkaniec Krotoszyna z nieustalonych przyczyn zjechał na chodnik i potrącił dwie idące tamtędy osoby. Sprawca zdarzenia był trzeźwy. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Stwierdzono, że poszkodowani po przeprowadzeniu badań lekarskich nie odnieśli poważnych obrażeń. Postępowanie prowadzi KPP Krotoszyn.

Nietrzeźwi kierujący

W dniu 22 lutego 2019 roku o godz. 8.30 w Krotoszynie na ul. Ostrowskiej zatrzymano do kontroli kierującego samochodem marki Toyota. Badanie na zawartość alkoholu wykazało 0,26 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Mieszkańcowi gm. Krotoszyn zatrzymano prawo jazdy. Postępowanie prowadzi KPP Krotoszyn.

W dniu 23 lutego 2019 roku kilka minut przed godz. 1.00 w Krotoszynie na ul. Kobylińskiej zatrzymano do kontroli kierującego rowerem. Mieszkańca Krotoszyna poddano badaniu na zawartość alkoholu, które wykazało 0,77 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzi KPP Krotoszyn.

W dniu 25 lutego 2019 roku o godz. 11.50 we Wrotkowie zatrzymano mieszkańca gm. Koźmin Wlkp., który wykonując prace ciągnikiem rolniczym wjechał do rowu. Mężczyzna oświadczył, ze do zdarzenia doszło w wyniku działania oślepiającego słońca. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Badanie wykazało 1,28 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzi KP Koźmin Wlkp.

W dniu 28 lutego 2019 roku o godz. 00.15 w Krotoszynie na ul. Kobylińskiej zatrzymano do kontroli kierującego samochodem marki Seat Leon. Badanie na zawartość alkoholu wykazało 0,37 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Mieszkańcowi gm. Pogorzela zatrzymano prawo jazdy. Postępowanie prowadzi KPP Krotoszyn.

W dniu 2 marca 2019 roku o godz. 16.10 w Koźminie Wlkp. na ul. Rynek zatrzymano do kontroli kierującego rowerem. Sprawdzono stan trzeźwości mieszkańca Koźmina Wlkp., które wykazało 0,28 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyznę ukarano mandatem w wysokości 500 zł.

W dniu 2 marca 2019 roku o godz. 17.10 w Krotoszynie na ul. Przemysłowej zatrzymano do kontroli kierującego samochodem marki Volvo. Badanie na zawartość alkoholu wykazało 0,68 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Mieszkańcowi Krotoszyna zatrzymano prawo jazdy. Postępowanie prowadzi KPP Krotoszyn.

W dniu 3 marca 2019 roku o godz. 00.20 w Koźminie Wlkp. Na ul. Klasztornej zatrzymano do kontroli kierującego samochodem marki VW Golf. Od obywatela Ukrainy wyczuwalna była silna woń alkoholu z ust. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna na drodze publicznej kierował samochodem osobowym pod wpływem alkoholu. Badanie na zawartość alkoholu wykazało 1,02 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzi KP Koźmin Wlkp.

W dniu 3 marca 2019 roku o godz. 00.40 Dyżurny KPP Krotoszyn otrzymał informację, że w Orpiszewie na ul. Raszkowskiej kierujący pojazdem Renault Megane może być pod wpływem alkoholu. Pojazd zatrzymano do kontroli. W środku znajdowała się para mieszkańców gm. Krotoszyn. Z uwagi na to, że policjanci nie byli bezpośrednimi świadkami, a informacje osób znajdujących się w pojeździe były rozbieżne, obie osoby zostały zatrzymane w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Mężczyzna w pojeździe po sprawdzeniu stanu trzeźwości miał 0,96 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, kobieta natomiast 1,47 mg/ l alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzi KPP Krotoszyn.

Powrót na górę strony