Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
INFORMATORY DLA OSÓB STARSZYCH - W POCIĄGACH KOLEI WIELKOPOLSKICH
Policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu chcąc dotrzeć do jak największej liczby osób, swoje działania profilaktyczne rozpoczęli w nietypowym miejscu. Tym razem swoja akcję zainicjowali w pociągach Kolei Wielkopolskich.
Dodano: 19.03.2021 -
„NA DRODZE – PATRZ I SŁUCHAJ”
To już kolejna edycja akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Na Drodze – Patrz i Słuchaj”, której odbiorcami są zarówno kierujący pojazdami, jak też piesi.
Dodano: 19.03.2021 -
INTERNETOWY SERWIS EDUKACYJNO-INFORMACYJNY WIELKOPOLSKIEJ POLICJI NIE TYLKO DLA DZIECI
W ramach projektu pod nazwą „Regionalne Obserwatorium Zagrożeń – rozwój elektronicznych usług publicznych w Wielkopolskiej Policji" została uruchomiona platforma Sierżanta Pyrka. Jest to strona internetowa dedykowana uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom oświaty lub innych placówek współpracujących na co dzień z policją, opartą na wizerunku maskotki – Sierżanta Pyrka.
Dodano: 16.03.2021 -
62-latek stracił prawo jazdy na trzy miesiące
Policjanci z krotoszyńskiej drogówki zatrzymali w niedzielę prawo jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym. Tym razem dokument stracił mężczyzna, którzy pędził na naszym powiecie z prędkością 107 km/h. Pamiętajmy, że nadmierna prędkością w połączeniu z panującą aktualnie zmienną aurą, mogą przyczynić się do poważnych w skutkach zdarzeń drogowych. Apelujemy o rozsądek za kierownicą!
Dodano: 15.03.2021 -
Wpadł podczas kontroli drogowej.
Policjanci z zespołu Ruchu Drogowego w Krotoszynie zatrzymali 18-latka, który posiadał przy sobie znaczną ilość narkotyków. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
Dodano: 14.03.2021 -
KOMPENDIUM - JAK NIE DAĆ SIĘ OSZUKAĆ W INTERNECIE
Internet na dzień dzisiejszy to medium, w którym przeplata się świat realny z wirtualnym, życie zawodowe i prywatne... Granica jest coraz cieńsza i zaczyna się zacierać. Postęp cywilizacyjny zmusza nas do pogodzenia się z „częściową wirtualizacją” naszego życia – wymiana informacji, rozrywka, zakupy, bankowość… Praktycznie wszystkie aspekty realnego świata mają swój oddźwięk w cyberprzestrzeni. Jest szybko, tanio i 24 h na dobę. Kupić można wszystko, zawrzeć umowę ubezpieczeniową, założyć konto bankowe - wszystko w Internecie bez biegania po mieście, bez stania w kolejce, nie martwiąc się o godziny otwarcia.
Dodano: 12.03.2021 -
KWP - BABCIU, DZIADKU - UWAŻAJ, TO NIE JA!
Każdy z naszych rodziców, dziadków wiele razy przypominał nam o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Wiemy, że nie należy ufać obcym, nie otwierać drzwi takim osobom, a w przypadku zagrożenia dzwonić na numer alarmowy 112 i wołać o pomoc. Mimo to często słyszymy, że ktoś z dorosłych padł ofiarą oszustów. W czym tkwi więc problem?
Dodano: 09.03.2021 -
JAK CHRONIĆ SIĘ PRZED CYBERPRZESTĘPCAMI W CZASIE PANDEMII?
Fałszywe sklepy internetowe, oszustwa telefoniczne, ransomware - cyberprzestępcy nie próżnują i szukają wciąż nowych sposobów na uzyskanie korzyści finansowych kosztem użytkowników Internetu. Na co zwracać uwagę i jak wyjść ze starcia z przestępcami obronną ręką informuje kampania Interpolu, Biura do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji i Państwowego Instytutu Badawczego NASK.
Dodano: 08.03.2021