Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
JEDNOŚLADEM BEZPIECZNIE DO CELU - ROWERZYSTA
Rowerzyści zaliczają się do grupy niechronionych uczestników ruchu. Wsiadając na rower powinniśmy o tym pamiętać i zawsze przestrzegać elementarnych zasad bezpieczeństwa.
Dodano: 30.05.2021 -
BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE - WYBRANE ZMIANY W PRZEPISACH RUCHU DROGOWEGO OD 1.06.2021 R.
1 czerwca 2021 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 25 lutego 2021 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. poz. 463), która wprowadza przepisy zwiększające bezpieczeństwo pieszych na drogach, ujednolica dopuszczalną prędkość na obszarze zabudowanym, a także obliguje kierujących pojazdami do zachowania minimalnego odstępu między pojazdami na autostradach i drogach ekspresowych.
Dodano: 28.05.2021 -
TRWA KONKURS „POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ”
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”. Głównym celem konkursu jest w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym. Istotą przedsięwzięcia jest również wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom krzywdzonym, w tym dotkniętym przemocą w rodzinie.
Dodano: 28.05.2021 -
25 MAJA - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ DZIECKA ZAGINIONEGO
Każdego roku tylko w samej Unii Europejskiej zgłaszanych jest kilkaset tysięcy zaginięć dzieci. Zdecydowana większość z nich się odnajduje ale w policyjnych bazach osób zaginionych figurują również sprawy zaginięć do dziś nierozwiązane. 25 maja jest dniem wyjątkowym, bo poświęconym pamięci zaginionych i nigdy nie odnalezionych dzieci oraz solidarności z ich rodzinami. Symbolem MIĘDZYNARODOWEGO DNIA DZIECKA ZAGINIONEGO jest kwiat niezapominajki, bo rodziny nigdy nie zapominają i nigdy nie przestają szukać. W tym roku Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji oraz Fundacja ITAKA przypominają o dzieciach, które zaginęły i do dziś nie powróciły do swoich domów. Jak każdego roku, zwracamy również uwagę na to, w jaki sposób ustrzec nasze dzieci przed niebezpieczeństwem.
Dodano: 25.05.2021 -
SKLEPOWI ZŁODZIEJE W RĘKACH POLICJI.
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kradli w marketach na terenie powiatu krotoszyńskiego. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
Dodano: 24.05.2021 -
KRADŁ W KROTOSZYŃSKICH DROGERIACH.
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł art. kosmetyczne w jednej z drogerii na terenie Krotoszyna. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Dodano: 24.05.2021 -
Apel Policji do Seniorów
Krotoszyńska Policja apeluje – nigdy nie ufajcie nieznanym rozmówcom, nie podawajcie haseł do kont bankowych, pod żadnym pozorem nie pobierajcie gotówki z banku i nie przekazujcie ich nieznanym osobom. To przestępcy czyhający na wasze pieniądze!
Dodano: 24.05.2021 -
NARODOWY SPIS POWSZECHNY 2021 NA TERENIE WIELKOPOLSKI - WAŻNE INFORMACJE
Od 1 kwietnia do 30 września br. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań - największe badanie statystyczne realizowane raz na 10 lat. Obowiązkowym sposobem przekazania danych w NSP2021 jest samospis internetowy, przy użyciu interaktywnego formularza, który udostępniono na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego. Z początkiem maja prace rozpoczęli rachmistrze telefoniczni, będący pracownikami Urzędu Statystycznego w Poznaniu, którzy będą dzwonić do mieszkańców województwa wielkopolskiego i wypełniać formularz badania w trakcie rozmowy telefonicznej.
Dodano: 18.05.2021 -
TRWA NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ 2021
Do 30 września 2021 roku trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Tradycyjnie raz na 10 lat GUS pyta mieszkańców Polski „ilu nas jest”, „kim jesteśmy”, „jak żyjemy” oraz o inne istotne kwestie związane z funkcjonowaniem społeczeństwa. Wyniki spisu są niezwykle istotne w zarządzaniu państwem, ale także województwem, powiatem czy gminą. Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w Narodowym Spisie Powszechnym jest obowiązkowy. Obowiązkową formą jest samospis internetowy. Metody uzupełniające to spis telefoniczny lub przy pomocy rachmistrza spisowego. Z uwagi na epidemię wywiady bezpośrednie nie będą realizowane do odwołania. Rachmistrzowie telefoniczni rozpoczną pracę od 4 maja br. GUS uruchomił specjalną infolinię spisową: 22 279 99 99, gdzie można zasięgnąć informacji.
Dodano: 18.05.2021 -
LUZOWANIE OBOSTRZEŃ NIE OZNACZA CAŁKOWITEGO ICH ZNIESIENIA! POLICJANCI NIEZMIENNIE SPRAWDZAJĄ CZY OBOSTRZENIA SĄ PRZESTRZEGANE
Od 15 maja zmianie uległy m.in. zasady obowiązkowego korzystania z maseczek. Nie trzeba z nich korzystać w otwartej przestrzeni przy zachowaniu odpowiedniego dystansu od innych. Trzeba jednak o nich pamiętać, wchodząc do pomieszczeń i środków komunikacji zbiorowej. Służby sanitarne i policjanci niezmiennie kontrolują czy obowiązujące przepisy są przestrzegane, a działalność podmiotów gospodarczych odbywa się zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego.
Dodano: 14.05.2021