Profilaktyka

Z rodzicami o dopalaczach i odpowiedzialności karnej i prawnej

W dniu 25 i 26 stycznia br. policjanci krotoszyńskiej komendy spotkali się z rodzicami uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Koźminie Wielkopolskim oraz Szkoły Podstawowej nr 8 w Krotoszynie. Tematem spotkania były środki odurzające i ich wpływ na organizm człowieka oraz odpowiedzialność nieletnich za czyny karalne.

Policjanci KPP w Krotoszynie spotkali się z rodzicami uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Koźminie Wielkopolskim oraz Szkoły Podstawowej nr 8 w Krotoszynie. Na pierwszym ze spotkań tematem przewodnim były dopalacze i narkotyki, działanie i ich wpływ na człowieka oraz konsekwencje prawne posiadania i ich zażywania.

Policjanci uświadomili rodziców jakie mogą być konsekwencje działania substancji psychoaktywnych. Jak zachowuje się człowiek po ich zażyciu oraz do czego może doprowadzić spróbowanie choćby raz takiej substancji. Rodzicom pokazano również atrapy środków odurzających na specjalnych makietach oraz w trakcie prezentacji multimedialnej.

Na spotkaniu w szkole podstawowej głównymi tematami rozmów były zagrożenia związane z korzystaniem przez dzieci z urządzeń takich jak komputery, telefony komórkowe, tablety i innych, które mogą mieć negatywny wpływ na rozwój młodego człowieka. Policjanci alarmowali o zwrócenie uwagi na ilość spędzanego czasu przez ich pociechy przed komputerem, w sieci oraz czasu poświęconego na gry komputerowe, przede wszystkim aby były dostosowane do wieku użytkownika. Podjęto również temat przemocy rówieśniczej oraz szeroko pojętego bezpieczeństwa ich pociech.

Powrót na górę strony