Akcje i działania

Motocykliści pod wzmożonym nadzorem

23 sierpnia krotoszyńscy policjanci przeprowadzili działania pod nazwą „Motocykliści”. Celem ich było ograniczenie ilości kierujących motocyklami, którzy naruszają przepisy ruchu drogowego, a także eliminowanie niebezpiecznych zachowań w ruchu drogowym powodowanych przez kierowców jednośladów i wobec nich.

Każdego roku pod koniec sierpnia w Krotoszynie odbywa się Zlot Motocykli Ciężkich i Weteranów OLDTIMERS. W związku z tym na drogach naszego powiatu widoczny był wzrost liczby miłośników tego rodzaju jednośladów. Motocykle, skutery, motorowery, to doskonałe środki transportu, gdy jest słonecznie i ciepło, pod warunkiem jednak, że korzysta się z nich z rozsądkiem i świadomością zagrożeń jakie ze sobą niosą. Zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych jest jednym z priorytetowych zadań Policji, dlatego policjanci przeprowadzili działania pod hasłem „Motocykliści”. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na przestrzeganie ograniczeń prędkości, wykonywanie niebezpiecznych manewrów, nadmierny hałas i stan techniczny pojazdów.

W trakcie trwania działań zaangażowanych zostało 9 policjantów Zespołu Ruchu Drogowego. Skontrolowali 27 motocyklistów. Jeden z nich nie zastosował się do ograniczenia prędkości, a kolejnych 4 popełniło inne wykroczenia. Jednemu kierującemu został zatrzymany dowód rejestracyjny. Wszyscy kontrolowani byli trzeźwi!

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ma najmniejsze szanse na przeżycie czy wyjście z wypadku bez obrażeń.

Do kierujących samochodami natomiast apelujemy o kilkukrotne patrzenie w lusterka przed wykonaniem manewru skrętu czy zmiany pasa.

23 sierpnia był dniem wzmożonych działań pod kątem kontroli wielbicieli tego rodzaju jednośladów. Należy pamiętać, że sprzyjająca piękna pogoda zachęca do korzystania z tego rodzaju środka transportu. Dlatego też, funkcjonariusze każdego dnia podejmują kontrole drogowe motocyklistów. Zadaniem policjantów jest zapewnienie maksimum bezpieczeństwa na drogach, także tym, którzy kierują motocyklami, dlatego też mundurowi będą stanowczo reagować na wszelkie wykroczenia.

Powrót na górę strony