Akcja "Pancernik"

Z Pancernikiem bezpieczniej

Z Pancernikiem bezpieczniej

Policjanci krotoszyńskiej komendy przyłączyli się do działań profilaktycznych w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Klub Pancernika klika w fotelikach”. Pluszowy - Pancernik Gustaw - ma przypominać dzieciom o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a dorosłym o obowiązku przewożenia swoich pociech w fotelikach.

W piątek, 7 września w Krotoszynie policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego prowadzili działania profilaktyczne w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Klub Pancernika klika w fotelikach”. To już kolejna edycja społecznej kampanii promującej bezpieczne przewożenie najmłodszych pasażerów w samochodach. Policjanci przypominali o wymaganych fotelikach, które powinny być dobrane do wagi i wzrostu dziecka. Dorosłych pouczali o korzystaniu z pasów bezpieczeństwa. Podczas działań krotoszyńscy funkcjonariusze rozdawali dzieciakom przewożonym w fotelikach pluszowe maskotki, Pancernika Gustawa, które mają przypominać dzieciom i ich opiekunom o podstawowych zasadach bezpiecznego podróżowania oraz motywować do bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym.

Organizatorem i inicjatorem kampanii jest Instytut Transportu Samochodowego w Warszawie dzięki współfinansowaniu przez Unię Europejską ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach pomocy technicznej Programu Infrastruktura i Środowisko.

{galeria}pancernik.2012{/galeria}

Powrót na górę strony