Bezpieczny rowerzysta

Bezpieczny rowerzysta

Jestem widoczny jeżdżąc na rowerze

W czwartek funkcjonariusze ruchu drogowego z udziałem Wicestarosty Krotoszyńskiego Krzysztofa Kaczmarka zainaugurowali na terenie powiatu krotoszyńskiego akcję pod hasłem „Bezpieczny rowerzysta”. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego poruszających się na jednośladach. Rowerzyści zamiast mandatów otrzymywali pouczenie oraz kamizelkę odblaskową.

25 października br., od wczesnych godzin rannych policjanci z krotoszyńskiej drogówki kontrolowali rowerzystów w rejonie ul. Mahle. Wiele osób dojeżdża tamtędy do pracy, do największego zakładu na terenie powiatu krotoszyńskiego. Razem z mundurowymi w inauguracji akcji „Bezpieczny rowerzysta” brał udział Wicestarosta Krotoszyński Krzysztof Kaczmarek. To ze środków Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Starostwa Powiatowego zakupiono 200 kamizelek odblaskowych dla rowerzystów. Wybór takiego przedsięwzięcia okazał się trafiony. Nie wszyscy kontrolowani mieli przednie i tylne oświetlenie. Niestety, żaden z cyklistów nie miał założonej kamizelki odblaskowej. Zamiast mandatu, oprócz pouczenia otrzymali oni zakupione kamizelki.

W okresie jesienno-zimowym, brak oświetlenia przy rowerach, ciemny ubiór, stwarza duże zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Kamizelka odblaskowa, oprócz prawidłowo wyposażonego roweru w niezbędne oświetlenie, ma poprawić bezpieczeństwo rowerzystów.

Organizatorzy akcji mają nadzieję, że wręczone  kamizelki nie zostaną na przysłowiowym wieszaku, a staną się nieodłącznym elementem wyposażenia rowerzysty.

 {galeria}Prewencja kryminalna/Bezpiecznyrowerzysta.25.10.2012{/galeria}

Powrót na górę strony