Bezpłatnie sprawdzali i ustawiali światła

Bezpłatnie sprawdzali i ustawiali światła

Bezpłatnie sprawdzali i ustawiali światła

Krotoszyńska policja wraz ze stacjami kontroli pojazdów w sobotę przeprowadzili akcję bezpłatnego sprawdzania i ustawiania oświetlenia pojazdów. Wszystko po to, by poprawić bezpieczeństwo na naszych drogach.

W sobotę, 27 października br. krotoszyńska policja wraz ze stacjami kontroli pojazdów przeprowadzili akcję  „Sprawdź auto na jesień”.  W ośmiu stacjach kontroli pojazdów na terenie powiatu krotoszyńskiego kierowcy mieli okazję bezpłatnie  sprawdzić i ustawić oświetlenie pojazdów. Pomimo pierwszego ataku zimy z pomocy specjalistów  skorzystało kilkudziesięciu kierowców.

Zgodnie z prawem o ruchu drogowym kierowcy w Polsce mają obowiązek przez całą dobę jeździć z włączonymi światłami mijania lub od świtu do zmierzchu, ze światłami do jazdy dziennej. Naukowcy przekonują, że jazda na światłach w ciągu dnia wpływa na zmniejszenie ilości wypadków i kolizji drogowych. Prawidłowo ustawione światła zwiększają bezpieczeństwo nie tylko kierowców i pasażerów, ale też pieszych, którzy stanowią najliczniejszą grupę uczestników ruchu drogowego. Reflektory muszą być wyregulowane w taki sposób, aby widzieć dobrze drogę i nie oślepiać kierowców jadących z przeciwka.

{galeria}Prewencja kryminalna/swiatla27.10.2012{/galeria}

Powrót na górę strony