"Jedź na medal"

Jedź na medal 2006

AKCJA „JEDŹ NA MEDAL 2006"

W dniu 18.10.2006 r. Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie zorganizowała wspólnie z Szkołą Podstawową nr 8 w Krotoszynie akcję prewencyjną „JEDŹ NA MEDAL". Uczestniczyło w niej 47 dzieci z klasy 3d i 4c wraz z wychowawczyniami Moniką Maciejak i Marią Augustyniak oraz zastępcą dyrektora Katarzyną Maciejewska. Dzieci z tych klas wykonały medale w kształcie „Słoneczek" z uśmiechniętą „buźką" (dla kierowców jadących zgodnie z przepisami ruchu drogowego) i „Chmurek" z smutną „buźką" (dla kierowców przekraczających dozwoloną prędkość).

Ze strony Sekcji Prewencji i Ruchu KPP Krotoszyn uczestniczyli: specjalista ds. prewencji kryminalnej i nieletnich kom. Włodzimierz Szał i Naczelnik Sekcji Prewencji i Ruchu Drogowego podinsp. Karol Budziński.

Akcja ukierunkowana była na kierowców przekraczających prędkość w terenie zabudowanym w okolicy szkół. Po zatrzymaniu przez funkcjonariusza pojazdu przy wykorzystaniu miernika prędkości K-15 dzieci wręczały kierowcy medal stosownie do poprawności jego jazdy i recytowały wierszyki.
sloneczko-monika_021
soneczko1
sloneczko-monika_014
Powrót na górę strony