"Jedź na medal"

Akcja "Jedź na medal"

Akcja "Jedź na medal"

W dniu 17 maja krotoszyńscy policjanci  wspólnie z pierwszoklasistami ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Krotoszynie przeprowadzili akcje prewencyjną pod nazwą „Jedź na medal”.

We wtorek 17 maja, policjanci z Krotoszyna przeprowadzili kolejną akcję prewencyjną pn. „Jedź na medal”. Dzieci z klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 8 w Krotoszynie, dzielnie wspomagały funkcjonariuszy w czasie „służby”. Pierwszoklasiści wręczali kierowcom własnoręcznie wykonane medale w kształcie Słoneczek.  Kierowcy, którzy poruszali się po drogach zgodnie z przepisami ruchu drogowego otrzymywali Słoneczko z uśmiechniętą „buźką”, natomiast popełniający wykroczenia ze smutną „buźką”. Dzieci recytowały także wierszyki stosownie do poprawności jazdy.

Akcja ta miała przypominać wszystkim poruszającym się po drogach o przestrzeganiu przepisów i zachowaniu wszelkiej ostrożności, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym uczestnikom ruchu. W szczególności chodziło o uwrażliwienie kierujących na jazdę w pobliżu szkół, czyli „zdjęcie nogi z gazu”, przepuszczanie dzieci oczekujących na przejściu dla pieszych.

{galeria}jedz.na.medal.2011{/galeria}

Powrót na górę strony