"Jedź na medal"

Akcja "SŁOŃCE NA DRODZE"

Akcja „SŁOŃCE NA DRODZE”

p1090699Krotoszyńscy policjanci czynnie uczestniczyli w akcji „SŁOŃCE NA DRODZE” w powiecie krotoszyńskim. W dwóch szkołach w ramach akcji policjanci przeprowadzili dwa spotkania z uczniami klas 1-3 szkół podstawowych. W ramach akcji przypomniano maluchom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz rozdano kamizelki odblaskowe.

  Dzieci to nasza radość i nasza przyszłość. Niestety, tragiczne żniwo wypadków drogowych nie omija tej grupy uczestników ruchu drogowego. Na polskich drogach poszkodowanych zostaje około 6 tysięcy dzieci rocznie. Problemem jest mała widoczność dzieci.

W powiecie krotoszyńskim do wspaniałej akcji „SŁOŃCE NA DRODZE” przystąpiły 2 szkoły. W dniu 5 stycznia 2010 roku w akcji wzięła udział Szkoła Podstawowa w Sulmierzycach, a 11 stycznia 2010 roku Szkoła Podstawowa w Smolicach.

W szkołach tych policjanci spotkali się z dziećmi klas od 1 do 3. W czasie spotkań mundurowi przypomnieli dzieciom zasady poruszania się po drogach oraz jak istotne dla bezpieczeństwa dzieci jest noszenie elementów odblaskowych. Dzieci otrzymały kamizelki odblaskowe.

„SŁOŃCE NA DRODZE" - to program poprawy bezpieczeństwa najmłodszych na drogach, który jest częścią akcji „Podaruj dzieciom słońce".

Każda inicjatywa, która może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa najmłodszych zawsze będzie wspierana przez Policję.   

POLICJA PRZYPOMINA !
           
Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 r.  Nr 108, poz. 908, z późn. zm.)

Art. 43.2.
 „Dziecko w wieku do 15 lat, poruszające się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, jest obowiązane używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu."

{galeria}Inne/slonce{/galeria}

Powrót na górę strony